Obsługa prawna Mielec

Obsługa prawna Mielec

Z obsługi prawnej korzysta coraz więcej podmiotów, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Pomoc prawna przydaje się w każdej firmie, zarówno w dużym jak i w małym przedsiębiorstwie. Obsługa prawna w mieście Mielec to jeden z obszarów naszej działalności. Dowiedz się, na czym polega współpraca z prawnikiem i kto powinien się na nią zdecydować.

Co to jest obsługa prawna?

Obsługa prawna to w dużym skrócie pomoc prawnika, świadczona na rzecz podmiotu zewnętrznego, np. prywatnej firmy. Może być świadczona doraźnie – jedynie w razie pilnej potrzeby, okresowo, np. w wybrane dni, lub regularnie. Im większa firma, tym większe potrzeby i konieczność współpracy z prawnikami. Wiele zależy także od branży, w której działa Twoje przedsiębiorstwo. Z obsługa prawnej przede wszystkim powinni skorzystać przedsiębiorcy zawierający umowy, reprezentujące innych klientów i podmioty, zatrudniający pracowników, a także występujący na drodze postępowań administracyjnych lub sądowych.

Na czym polega i jak wygląda obsługa prawna?

Współpraca prawnika z firmą polega w dużej mierze na analizie dokumentacji, przepisów i ocenie zasadności i legalności działania firmy. Doświadczeni prawnicy sprawdzą lub przygotują umowy, które przedsiębiorstwo zawiera z innymi podmiotami lub osobami. Radca prawny oceni, czy umowy powstały zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie zawierają niedozwolonych zapisów, a także sprawdzą czy ich zapisy są korzystne dla firmy.

Obsługa prawna może pomóc w ogólnym funkcjonowaniu i organizacji firmy, jej założeniu, przekształceniu oraz wybraniu formy prawnej oraz opodatkowania. Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z dopełnieniem szeregu procedur i formalności urzędowych, w których realizacji pomoże firma prawnicza.

Prawnik zajmujący się obsługą prawną przedsiębiorstwa może reprezentować firmę na zewnątrz w kontaktach z innymi podmiotami lub organami. W ramach obsługi prawnej zajmuje się procedurą administracyjną, np. wyjaśnieniami i odpowiedziami na pisma urzędowe. Obsługa prawna to także ewentualna reprezentacja w sądzie i pomoc prawna podczas postępowania sądowego.

Kto powinien skorzystać z obsługi prawnej?

Pomoc prawna jest niezbędna niemal w każdej firmie. W zależności od rodzaju działalności i wielkości przedsiębiorstwa, należy ustalić zakres obsługi prawnej. Jakie branże powinny podjąć współpracę z prawnikiem?

  • przedsiębiorstwa budowlane, np. deweloperzy, firmy budowlane
  • agencje reklamowe, firmy IT – w zakresie praw autorskich
  • podmioty świadczące usługi na rzecz osób trzecich – architekci, projektanci, instalatorzy

W małych firmach obsługa prawna może być świadczona dodatkowo, np. kilka dni w miesiącu, lub na wyraźną potrzebę i wskazanie przedsiębiorcy. Duże zakłady mogą zdecydować się na stałe i regularne wsparcie prawnika, do którego mogą zgłosić się w każdej chwili i uzyskać natychmiastową pomoc. Obsługę prawną powinny rozważyć w szczególności firmy współpracujące z podmiotami zewnętrznymi, zawierające liczne umowy, a także zatrudniające co najmniej kilkudziesięciu pracowników.

Czekamy na Ciebie

Jeżeli poszukujesz obsługi prawnej na terenie miasta Mielec, skontaktuj się z nami. Oferujemy pomoc prawną, wsparcie prawnika i radcy prawnego dla firm z okolic województwa podkarpackiego i nie tylko. Gwarantujemy pomoc doświadczonych prawników, wsparcie w bieżącym funkcjonowaniu firmy i doradztwo prawne z obszaru prawa pracy, podatkowego czy cywilnego. Napisz, lub zadzwoń do nas w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat warunków i zasad współpracy.