Radca prawny Mielec

Radca prawny Mielec

Prawo jest tak rozległą dziedziną nauki, że bardzo łatwo zgubić się w gąszczu zawiłych pojęć i przepisów prawniczych. Co zrobić w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie ustalić normy postępowania? Z pomocą może przyjść doświadczony radca prawny. Jeśli szukasz pomocy radcy prawnego w Mielcu zapraszamy do kontaktu. W naszej kancelarii znajdziesz wykwalifikowanych prawników, oferujących doradztwo i wsparcie w zakresie interpretacji prawa.

Nieznajomość prawa szkodzi

Pomimo tak rozbudowanego i skomplikowanego systemu prawnego, który jest problematyczny nawet dla wielu urzędników i ustawodawcy, to na obywatelach ciąży obowiązek znajomości prawa. Zgodnie ze słynną łacińską paremią „nieznajomość prawa szkodzi” – za ewentualne działania lub zaniechania niezgodne z obowiązującymi normami prawa, odpowiada osoba, która się ich dopuściła.

Dodatkowo język prawniczy, znacząco różni się od tego, którym na co dzień się posługujemy. Ustawy pełne są specjalistycznych sformułowań, a przede wszystkim odniesień do innych aktów prawnych i przepisów. System prawa jest tak rozbudowany, że bez kompleksowej bazy ustaw i rozporządzeń trudno niekiedy ustalić stan prawny.

Jak działa radca prawny?

Aby upewnić się, czy nasze działanie jest legalne, lub uzyskać pomoc co do podjęcia decyzji, warto podjąć współpracę z radcą prawnym. Jest to doświadczony prawnik, który specjalizuje się w udzielaniu porad i konsultacji z zakresu prawa, w oparciu o obowiązujące przepisy. Radca prawny przygotowuje profesjonalne opinie i analizy, w zakresie prowadzonego postępowania lub określonej sprawy.

Radca prawny jest profesją prawniczą i zawodem zaufania publicznego. Swoją działalność prowadzi w oparciu o zasady etyki i profesjonalizmu. Prawo wykonywania zawodu może otrzymać tylko osoba wpisana na listę zawodową doradców prawnych, co następuje po ukończeniu aplikacji radcowskiej i zdaniu egzaminu. Gwarantuje to uzyskanie niezbędnej i kompleksowej wiedzy, potrzebnej do świadczenia usług w danym zawodzie.

Kiedy udać się do radcy prawnego?

Współpracę z radcą prawnym możemy podjąć na każdym etapie postępowania. Radca prawny pomoże w interpretacji skomplikowanych i niezrozumiałych przepisów, z zakresu prawa cywilnego, podatkowego, gospodarczego czy karnego. Do radcy prawnego możemy udać się w celu analizy umowy, pomocy przy składaniu dokumentów urzędowych czy uzyskania wyjaśnień otrzymanego pisma.

W jakich sytuacjach warto skonsultować się z radcą prawnym?

  • przed podpisaniem umowy, np. kupna-sprzedaży, aktu notarialnego, umowy o kredyt hipoteczny
  • przy składaniu deklaracji podatkowych, formularzy urzędowych,
  • w trakcie postępowania wyjaśniającego z organami administracji (w zakresie sporządzenia odpowiedzi, wyjaśnienia procedury)
  • przed dokonaniem każdej czynności rodzącej skutki prawne, co do której nie jesteśmy pewni następstw prawnych (zakup nieruchomości, obowiązki podatkowe, sprawy z zakresu prawa rodzinnego – rozwód, opieka nad małoletnimi).
  • poszukując reprezentanta przed sądem.

Zapraszamy do kontaktu z radcą prawnym w Mielcu, który specjalizuje się w udzielaniu porad prawnych, a także oferuje reprezentację na drodze sądowej. Oferujemy współpracę doraźną, jak również długofalową w zakresie regularnego doradztwa prawnego.